JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Bezpłatna sterylizacja lub kastracja psów i kotów

Opublikowano: piątek, 26 marzec 2021

Gmina Dubicze Cerkiewne i Fundacja „Jedno Serce Nie Da Rady” w Białymstoku prowadzą wspólną akcję sterylizacji i kastracji suk i psów oraz kotek i kocurów właścicielskich.

Zabiegi będą wykonywane nieodpłatnie dla mieszkańców gminy Dubicze Cerkiewne.

Koszty zabiegów będą pokrywane w 50% przez Gminę Dubicze Cerkiewne i Fundację „Jedno Serce Nie Da Rady” w Białymstoku . Przewidywany okres prowadzenia sterylizacji i kastracji będzie od 1 kwietnia 2021r. do 31 grudnia 2021. lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Zabiegi będzie można wykonywać w jednym z podanych niżej gabinetów weterynaryjnych, z którymi Gmina ma podpisana umowę:

- Lecznica Weterynaryjna „Animals” Piotr Burzyński, 17-100 Bielsk Podlaski , ul Jagiellońska 16

- Gabinet Weterynaryjny Renata Wasiluk Hajnówka , ul. Ogrodowa 10, 17-200 Hajnówka

Celem akcji jest popularyzacja tej najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji zwierząt domowych , co w efekcie zminimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z zabiegu finansowanego przez gminę ?

  1. Wypełnić FORMULARZ „Wniosek właściciela o wykonanie zabiegu sterylizacji/ kastracji* psa /suki lub kotki/kocura* na koszt Gminy Dubicze Cerkiewne ( do pobrania .także w urzędzie gminy pokój nr 9)

  2. Udać się z wypełnionym formularzem do Urzędu Gminy Dubicze Cerkiewne pok. Nr 9 celem wstępnej weryfikacji wniosku i uzyskania skierowania na zabieg. W tym celu wnioskodawca będzie zobowiązany do okazania dowodu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie Gminy Dubicze Cerkiewne oraz dokumentu potwierdzającego aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

  3. Z pozytywnie zweryfikowanym w Urzędzie Gminy formularzem skierowania udajemy się do jednego w/w gabinetów weterynaryjnych, gdzie, po wizycie kwalifikacyjnej, zostanie ustalony termin zabiegu sterylizacji/kastracji zwierzęcia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.